“9 kobiet, jedna sukienka”

"9 kobiet, jedna sukienka"

Uwielbiasz lekkie, przyjemne w odbiorze fabuły z modą w tle? W takim razie z pewnością do gustu przypadnie ci ta książka! „9 kobiet, jedna sukienka” to przepiękna, romantyczna opowieść idealna na popołudnie po pracy. Dlaczego jeszcze warto ją kupić?

Okładka grzechu warta

Mówi się „nie oceniaj książki po okładce”, jednak w przypadku tej lektury naprawdę trudno o mylne wrażenie. Na pudrowo-różowym tle umieszczono czarną sukienkę wyciętą z pluszowego materiału. Czy może być coś bardziej zachęcającego do przeczytania? Każda kobieta, która choć trochę lubi urocze przedmioty, z pewnością skusi się na jej zakup, nawet bez przeczytania opisu!

Jeszcze lepszy środek

Już po kilku stronach czytania okaże się też, że zdecydowanie było warto! napisana jest niezwykle lekkim językiem, który podpasuje szczególnie osobom, które nie przepadają za trudną, przepoetyzowaną literaturą. W tekście dominują dialogi, przez co czyta się go niczym najciekawszy scenariusz filmowy. A właśnie! Gdyby miał powstać z tego film, to przypominałby komedię romantyczną wszechczasów: „To właśnie miłość”. Nie byłoby przecież tak pozytywnej opinii, gdyby nie…

Genialna fabuła

Autorka stworzyła dynamiczne, wyraziście nakreślone postacie, do których z miejsca mocno się przywiązujesz. Może więc drażnić fakt, że ich losy przedstawione w krótkich rozdziałach szybko się kończą. Jednak trzeba przyznać, że dzięki temu żadna z historii się nie dłuży i zdecydowanie nie można się przy nich nudzić. Jest tu wątek zdradzonej kobiety, która otwiera agencję detektywistyczną. Jest motyw wielkiego romansu gwiazdy filmowej i skromnej sprzedawczyni z Bloomingdales. Jest też historia romantycznej miłości uśpionej przez lata, która wreszcie ma okazję się zrealizować. Wszystkie te wątki łączy motyw przewodni, czyli tytułowa jedna sukienka.

Jednym tchem

Dynamika pisarska oraz naprawdę przystępny język powieści sprawiają, że całość pochłonąć można właściwie w jeden wieczór. Bohaterowie są ludzcy, niejednokrotnie bardzo zabawni i szybko zjednują sobie sympatię czytelnika. Motyw przewodni, czyli wspomniana czarna sukienka sprawia, że książka szczególnie spodoba się pasjonatkom mody!

Ta lekka i zabawna powieść z gatunku kobiecych nie jest infantylna ani przesłodzona. Wciąga, jak najlepszy kryminał i sprawdzi się świetnie w roli popołudniowego umilacza. Jeśli od lektury oczekujesz głównie rozrywki oraz odprężenia, to „9 kobiet, jedna sukienka” z pewnością sprawi, że poczujesz się rozluźniona!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *