Gorące nazwisko: Tom Ford

Gorące nazwisko: Tom Ford

Moda i film bardzo często idą ze sobą w parze. Nie tylko dlatego, że na wielkich galach filmowych takich jak rozdanie Oscarów czy Złotych Globów równie interesujące jest to, kto odbierze statuetkę, jak i w co jest ubrany. Nasz dzisiejszy bohater od wielu lat istnieje w obydwu światach. Jaki jest i jaką tworzy modę?

Kilka suchych faktów

Tom Ford urodził się w 1961 roku w Austin w Teksasie. Wychowywał się jednak w Santa Fe w Nowym Meksyku, gdzie niedawno zakupił dom dla swojej rodziny. Świat usłyszał o nim po raz pierwszy w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia, kiedy stanął na czele domu mody Gucci. Później projektował również dla Yves Saint Laurent. Nie sposób zapomnieć jego ówczesnej estetyki, która była przyczyną wielu kontrowersji. Projekty z tamtego czasu były ultraseksowne, a przez specjalistów zwane nawet pornoszykiem. Ford porzucił jednak rolę dyrektora kreatywnego znanych marek, by w 2006 roku zadebiutować z własnym brandem. Na początku tworzył wyłącznie linie męskie, ale odkąd w 2011 roku zaproponował również coś dla pań, stał się jednym z najgorętszych nazwisk w świecie mody. Nie zapominajmy jednak, że poza światem fashion z powodzeniem działa również w kinematografii.

tom-ford-beauty-2014-campaign

Głośne premiery

Mijający właśnie rok jest dla Forda wyjątkowy, bo w kinach właśnie pojawia się drugi film jego reżyserii, na który kazał swoim fanom czekać aż siedem lat! „Zwierzęta nocy” w błyskawicznym czasie stały się hitem zarówno dzięki ciekawej fabule, jak i wyjątkowej obsadzie, w której główne role odgrywają ulubieńcy Forda – Amy Adams i Jake Gyllenhaal. Poza premierą filmu świat zachwycił się oczywiście najnowszą kolekcją projektanta, która skupia się na trendach wyrazistych, a nawet kontrastujących ze sobą. Nie zabrakło w niej cekinów, zwierzęcych motywów oraz kolorowych futer. Tom jak zwykle zafundował nam wybuchowy miks wzorów, faktur i barw.

tom-ford-fw16-ad-inez-vinoodh10

Trochę prywaty

Za karierę w modzie i filmie słono zapłacił. Zachłysnął się pierwszymi sukcesami i jak każdy wrażliwiec, który para się artystycznymi zajęciami, popadł w depresję i dwa nałogi. Legendy głoszą, że poza alkoholizmem i narkomanią dotyczyły go również nerwica natręctw. Podobno Tom kąpał się aż 5 razy dziennie i obsesyjnie dbał o swoje ciało, ćwicząc na siłowni. Ta gonitwa za idealnym wyglądem i genialną karierą nieuchronnie zmierzała w kierunku upadku projektanta, jednak z pomocą bliskich udało mu się przezwyciężyć swoje problemy. Dziś jest w szczęśliwym związku z partnerem – Richardem Backley’em, a niedawno został również ojcem! Surogatka urodziła dla pary synka, który jest dla Toma Forda źródłem siły i radości.

Studium osobowości

Jak każdy artysta Tom Ford zalicza się do grona ekscentryków. Wystarczy spojrzeć na jego życiorys, by zauważyć, że nie należy do przeciętnych. Co ciekawe, poza bogatym wnętrzem, jest też niezwykle atrakcyjny fizycznie! Ludzie z branży wspominają, że chcieli z nim robić interesy, bo zawsze był przystojny, świetnie ubrany i szarmancki. Jednak pod idealnie dopasowanym garniturem kryje się dusza artysty, który karmi się kontrowersjami. Świadczy o tym chociażby ostatnia kampania perfum dla mężczyzn oraz wszechobecna w kolekcjach i reklamach Forda nagość w bardzo zmysłowym wydaniu. Łamanie tabu stało się jego specjalnością.

tom-ford-for-men-1-1440x900-fashion-wallpaper

Tom Ford to zdecydowanie osobowość naszych czasów. Zarówno obrazy filmowe jak i modowe w jego wykonaniu zasługują na ogromne uznanie. Jeśli jeszcze o nim nie słyszeliście, koniecznie nadrabiajcie zaległości! Chociażby idąc na „Zwierzęta nocy”, wciąż grają je w kinach!

Źródła zdjęć: http://profashioneye.com/tom-ford-beauty-campaign-2014-ft-alexandra-martynova/, http://www.myfacehunter.com/2016/10/tom-ford-fallwinter-2016-campaign.html, https://tiedyebowtie.wordpress.com/category/beauty/mens-perfumes/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *