Gorące nazwisko: Zuhair Murad

Gorące nazwisko: Zuhair Murad

Ilu znasz libańskich projektantów, którzy robią światową modę? Z pewnością niewielu. Jednak jednemu z nich udało się odnieść sukces na ogromną skalę. Dziś jego suknie są rozpoznawalne na całym świecie, a noszą je wielkie gwiazdy Hollywood i nie tylko! Oto historia uporu i wielkiego talentu Zuhaira Murada!

Droga do gwiazd

1971 rok, Ras Baalbek – miejscowość, której nazwa nie mówi nic większości z nas. To właśnie w tym miejscu, w tym czasie przyszedł na świat mody Zuhair Murad. Wtedy jednak nikt nie mógł przypuszczać, że z Libanu trafi do Paryża, a stamtąd na pierwsze strony czasopism modowych. Plastyczne zdolności i zainteresowanie modą przejawiał od zawsze. Uważał, że dzień bez ołówka w dłoni to dzień stracony. Swoje pierwsze projektował już w wieku 10 lat! Jego pasja szczególnie nasiliła się w liceum, kiedy też podjął decyzję o przeprowadzce do Francji. W stolicy światowej mody chciał rozwijać swoje zainteresowania i szlifować talent. Trzeba przyznać, że wyszło mu to fantastycznie, bo już w 1995 roku otworzył swój pierwszy butik, a dwa lata później zadebiutował z kolekcjami na wybiegu! Asortyment? Kolekcje haute couture, ready-to-wear oraz akcesoria, czyli wszystko, co ważne dla fashionistek.

Czołowy projektant Hollywood

Gdy mówi się dziś na temat Zuhaira Murada to zazwyczaj w kontekście kreacji gwiazd. Nie sposób wymienić wszystkich kobiet, które ubrały jego suknie na wielkie wyjścia. Wystarczy jednak spojrzeć na ich przekrój – różnorodność osobowości oraz wieku. Ubiera nie tylko klasyczną Marion Cottilard, ale też najmłodsze pokolenie wśród gwiazd – między innymi Miley Cyrus i Taylor Swift. Wszystkie te kreacje to pokaz kunsztu i fantazji, jakimi odznacza się projektant. Zdecydowanie pozwala on gwiazdom błyszczeć i to dlatego tak chętnie do niego wracają!

W świecie jego fantazji

Trzeba przyznać, że Murad jest jednym z największych zaskoczeń świata mody. Egzotyczne nazwiska nie często pojawiają się na prestiżowym Paris Fashion Week, a on radzi sobie tam doskonale od wielu lat. Co sprawia, że jego kariera to nieprzerwane pasmo sukcesów? Ma niewątpliwy talent, który objawia się w każdej zaprojektowanej przez niego rzeczy, ale też upór potrzebny przy funkcjonowaniu w trudnym i kapryśnym świecie mody. To co sprawia, że cały świat się nim interesuje, to zdecydowanie świat, który tworzy przy pomocy swojej ogromnej fantazji. Tkaniny lśnią, mienią się kolorami, podkreślają kobiece kształty, ale też przenoszą w baśniowy świat iluzji. Na jego projekty można by patrzeć godzinami. One nigdy się nie znudzą!

Zuhair Murad Bridal

Nie dziwi więc, że libański kreator mody postanowił zrobić krok w przód i zaprojektował swoje pierwsze suknie ślubne. To one przyciągnęły do jego nazwiska tłumy zainteresowanych. Koronki, przeźroczystości i przepiękne konstrukcje to dokładnie to, czego szuka każda przyszła panna młoda. Lekkość tych sukien i ich unikatowość sprawiają, że o podobne modele prosi coraz więcej kobiet. Wystarczy na nie spojrzeć, by stwierdzić, że Zuhair Murad Bridal to kolejny strzał w dziesiątkę! Projektant rozwija się w fantastyczny sposób, a jego publiczność ogląda to z wielką chęcią.

Ma zaledwie 46 lat, a na jego koncie współprace z wielkimi osobistościami całego świata, kilka butików rozsianych na różnych kontynentach oraz wspaniałe kolekcje, które długo jeszcze będą zachwycać. Trzeba przyznać, że Zuhair Murad ma przepis na sukces w modzie! Wiele lat solidnej pracy oraz pokazywania swoich pomysłów przyniosły mu międzynarodową sławę.

fot.: http://www.zuhairmurad.com/en/home

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *