Modne książki: “Skin coach”

Modne książki: "Skin coach"

W ostatnim wpisie przekonywaliśmy do wiosennego noszenia się bez make-upu. Trudno jednak byłoby się na to odważyć bez czystej, odżywionej i gładkiej skóry twarzy. Nic więc dziwnego, że coraz bardziej skupiamy się na jej pielęgnacji, a na rynku wydawniczym coraz więcej pojawia się poradników na ten temat. Jednak wśród wszystkich tego typu propozycji wyróżnia się jedna, naprawdę wyjątkowa . „Skin coach” pani Bożeny Społowicz. Dlaczego warto w nią zainwestować?

Rewolucja w zdrowiu twojej cery

Możesz zaufać Koreankom, które ponoć posiadły sekrety urody albo wzorować się na Paryżankach, które podobno nigdy się nie starzeją. Jednak żaden program pielęgnacyjny nie wyda ci się tak rozsądny i przemyślany, jak ten, który proponuje autorka książki „Skin coach”. Bez dziesięcioetapowego zmywania makijażu i nakładania dziwnych maseczek, które na opakowaniu opisano nieznanym dla nas językiem. Prosto, ale jednak skutecznie. Tak działa program skin coachingu.

Wiedza poparta doświadczeniem

Aby właściwie zadbać o własną cerę, powinniśmy najpierw poznać jej typ. Nie każda jednak ma ochotę czy środki na to, by wybrać się w tym celu do profesjonalisty. Książka „Skin coach” pozwoli ci rozpoznać typ swojej cery w domowym zaciszu. Zrobisz to skutecznie, dzięki naprawdę szczegółowym opisom i obserwacji swojej twarzy w różnych sytuacjach. Sprawi to, że postawisz swój pierwszy krok na drodze ku zdrowej skórze. Wiedza, którą przedstawia pani Bożena Społowicz poparta jest latami doświadczeń. Autorka jest bowiem kosmetologiem od wielu lat, a dodatkowo prowadzi zajęcia skin coachingu prawdopodobnie jako jedyna w Polsce. Jej życiorys jest tak imponujący, że nie trudno obdarzyć jej zaufaniem i zastosować się do jej porad! To o wiele więcej niż książka napisana przez redaktorkę działu urody w modowym czasopiśmie czy amatorkę dobrych kosmetyków.

Na czym polega skin coaching?

Co jeszcze musisz wiedzieć za nim przystąpisz do lektury? Przede wszystkim to, co poniekąd wynika z tytułu. Nie będzie to wiedza w pigułce, ale książka, która jest w pewnym sensie narzędziem do pracy nad piękną skórą. Potrzebujesz więc długopisu lub ołówka, by odpowiedzieć rzetelnie na kilka podstawowych pytań, wyznaczyć realne cele szczerze określić swoje dotychczasowe nawyki związane z dietą, stylem życia oraz pielęgnacją twarzy. Zdecydowanie warto więc czytać „Skin coacha” w momencie, w którym dysponujemy większą ilością czasu i po prostu chce nam się trochę zastanowić i popracować. Sama decydujesz, czy weźmiesz to na poważnie, czy też z bogatej księgi wiedzy na temat skóry wyjmiesz tylko to, co dla ciebie najważniejsze.

Książka na jeden wieczór

Gdy przebrniesz przez pytania i koło zdrowej skóry książka całkowicie cię pochłonie. Trzeba przyznać, że pani Bożena Społowicz to nie tylko świetny specjalista jeśli chodzi o cerę, ale także fantastyczny coach. Wyraża się językiem prostym i zrozumiałym, ciągle zwracając się bezpośrednio do czytelnika. Odnosi się wręcz wrażenie, jakby się było jedną z jej „coachennic”! Dzięki temu ten kompleksowy zdrowej skóry możesz pochłonąć właściwie w jeden wieczór. Najważniejsze jednak, by poza wyciągnięciem wniosków, przejść do praktyki.

Jak jest po książce?

Niewątpliwie książka „Skin coach” pozostawia pewien niedosyt. W trakcie jej czytania ma się wrażenie, jakby autorka towarzyszyła nam na drodze do lepszej skóry. A gdy zamykamy ostatnią stronę, przychodzi czas na zmierzenie się z praktyką. Nie będzie jednak aż tak trudno, ponieważ znajdziemy w lekturze polecane przez autorkę kosmetyki pielęgnacyjne dobrane odpowiednio do każdego typu cery, a także przepisy na naturalne specyfiki sprzyjające nie tylko pięknej skórze, ale również relaksacji!

„Skin coach” uświadamia, że nasza skóra jest jednym z naszych najważniejszych darów i zamiast ją obciążać, powinnyśmy dbać o nią jak o największy skarb. Dzięki tej książce już sama droga do nieskazitelnej cery stanie się przyjemną podróżą, a dzięki temu wprowadzenie dobrych nawyków, czy to żywieniowych, czy pielęgnacyjnych, będzie łatwiejsze! Rozpocznij swój program skin coachingu tej wiosny!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *