“Pokaż swój styl” – najlepszy przewodnik po Instagramie

"Pokaż swój styl" - najlepszy przewodnik po Instagramie

Jedni nie mogą bez niego żyć, sprawdzając swój feed w każdej wolnej chwili. Inni krytykują go za promowanie życia w ułudzie i nienaturalność. Fakty są jednak niepodważalne – jeśli chcesz liczyć się w świecie mody, konto na Instagramie to absolutna konieczność! Na rynku właśnie pojawił się pierwszy dotyczący tego medium. Jaki jest?

Pierwszy i najlepszy

Można by dyskutować, czy nowość książkową, która jako pierwsza w historii komentuje ten temat, można nazwać najlepszą. Można. Bo wielu już próbowało pisać o Instagramie, głównie blogerów i influencerów. Nikt jednak nie zrobił tego w tak kompleksowy, lekki i zabawny sposób. „Pokaż swój styl” choć ma różową okładkę i wydaje się, że dotyczy tylko świata mody, to ogromna dawka wiedzy na temat fotografii, kompozycji, estetyki i marketingu. Tak, Instagram sięga do wszystkich tych dziedzin, na których doskonale zna się autorka.

Kim jest Aimee Song?

Każdy kraj ma swoich blogerów modowych. Jest też kilka nazwisk, które znają ludzie z najodleglejszych zakątków ziemi. Do tego elitarnego grona światowych blogerek zaliczają się na pewno Chiara Ferragni i Garance Dore, a Aimee Song właśnie do nich dołącza. Ta drobna brunetka o azjatyckiej urodzie to Kalifornijka, która marzyła o projektowaniu wnętrz, ale po drodze wpadła na pomysł opublikowania zdjęcia swojej stylizacji w Internecie. Chwyciło. Dziś ma najpopularniejszy profil na Instagramie na świecie, generujący milionowe zyski z reklam. Jeśli ktoś ma wątpliwości co do jej kompetencji w zakresie pisania książki na temat Insta, wystarczy spojrzeć na jej profil. Każde zdjęcie jest przemyślane i wywołuje w odbiorcy efekt „wow”, nawet jeśli jest zdjęciem umywalek w toalecie!

„Instagram jest zarówno naturalny, jak i zaplanowany”

Jednym z najczęściej wypowiadanych zarzutów pod adresem Instagramu jest brak naturalności. Faktycznie wystylizowane specjalnie na potrzeby zdjęcia lunche, flat laye robione na tle marmurowego blatu, który tak naprawdę jest kawałkiem okleiny za 5,50zł z marketu budowlanego czy mocno retuszowane selfie nie należą do najbardziej naturalnych. W Internecie krążą historie o tym, jak na Insta można się zatracić, zacząć myśleć kwadratami i im podporządkowywać życie. Jednak są to skrajne przypadki. Główną cechą tego portalu jest oczywiście wyczucie estetyki. Każdy pokazuje na swoim profilu własne spojrzenie na świat. Tylko od ciebie zależy, jak będzie wyglądał twój profil. Jeśli jednak chcesz zostać zauważona, to ważne jest planowanie i trzymanie spójnego obrazu, który może objawiać się zarówno w tematyce, jak i w zawsze tym samym filtrze.

„Kiedy coś przywołuje pozytywne emocje albo radosne wspomnienia, to zasługuje na zdjęcie.”

Pierwszym zadaniem, jakie Aimee zadaje swoim czytelnikom, jest wymyślenie misji, która sprawia, że prowadzisz profil na Insta. Powodów może być naprawdę wiele. Jedni dzielą się swoimi przemyśleniami w podpisach, inni pokazują swoje umiejętności fotograficzne, jeszcze inni traktują Insta jako medium do promocji swojej marki. Ważne, by określić swoje cele i nimi kierować się przy wyborze zdjęć, które zapełnią twój profil. Jeśli jednak spytamy, jaki cel ma w ogóle posiadanie Instagramu, bo wywoływanie pozytywnych emocji i dzielenie się wspomnieniami wygląda bardzo rozsądnie.

W technicznych szczegółach

Mimo że autorka tej książki nie jest profesjonalną fotografką, można powiedzieć, że osiągnęła perfekcję w robieniu zdjęć. Na stronach swojego poradnika opowiada o mnóstwie technicznych szczegółów, które pomogą ci zrobić dobre zdjęcie, które zbierze wiele serduszek na Insta. Jeśli nie wiesz, w jakich aplikacjach i w jaki sposób przerabiać fotografie, jak robić proste i wyraźne zdjęcia oraz jak je otagować, żeby cieszyły się sporą popularnością, to wszystkie odpowiedzi znajdziesz w tej książce.

Jak to jest napisane!

W tym ogólnym zachwycie na temat „Pokaż swój styl” jest jedno „ale”. Niestety czyta się to za szybko… Ze względu na lekki, przystępny, przyjazny czytelnikowi język oraz humor, którym Aimee tryska, zarażając pozytywną energią. Od razu widać, że ta dziewczyna ma do siebie ogromny dystans, czego nie jedną z nas może nauczyć. Pokazuje też, żeby nie brać Instagramu tak bardzo na serio, dodać czasem autoironiczny komentarz, wchodzić w interakcję z komentującymi i samemu komentować. To właśnie dzięki takim zachowaniom budujemy sieć kontaktów i wykorzystujemy w pełni potencjał tego medium. Aimee robi to fantastycznie – z humorem i pomysłem!

Osobista refleksja

Po przeczytaniu tej książki poczujesz się wyjątkowo. Autorka może zrobiła to nieświadomie, ale ma ogromny dar – motywuje do działania. Można zazdrościć jej szalonego życia, egzotycznych podróży i popularności, ale po przeczytaniu takich słów, jak: „Podróżujesz za każdym razem, kiedy wychodzisz z domu. Naucz się doceniać wszystkie swoje przygody bez względu na to, czy są małe, czy duże!” czy „Instagram to nie miejsce na bycie nieśmiałym, a na świętowanie swoich osiągnięć wraz ze społecznością.” nic już nie będzie takie samo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *